Son Haberler
Anasayfa / Haber & Yaşam / Güzel ve Biçimli Kalçalara Sahip Olmanın Formülü
Güzel ve Biçimli Kalçalara Sahip Olmanın Formülü

Güzel ve Biçimli Kalçalara Sahip Olmanın Formülü

Güzel kalçalara sahip olan ünlülerden bazıları Jeniffer Lopez, Kim Kardashian ve benzeridir. Bu ünlü kadınların ortak noktaları güzel kalçaları olmasıdır. Onlarınki kadar olmasa da güzel ve biçimli kalçalara sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki önerilerimizi yapmanız yeterli olacaktır.

Bir kadını güzel gösteren bazı bölgeleri vardır. Bu bölgelerin güzelliğe olan katkısı tartışılmaz derecede fazladır. Yüz güzelliği kadar göğüsler, kalçalar ve bel bölgesi de güzelliğe katkı yapan yerlerdir. Bir bütün olarak ele alındığında kadının güzelliğini cildinin parlak olması, saçının bakımlı olması, göğüslerinin dik ve dolgun olması, şekilli kalçalara sahip olması birlikte belirlemektedir. Dünya genelinde güzel avcısı olarak bilinen kişilerin bir kadında baktıkları bu özelliklerin bir arada bulunmasının o kadını cezp edici hale getirdiğini ve çevresinde hemen dikkat çektiğini belirtmektedirler.

Güzel kalçalar için yapılması gereken en önemli şey kas bölgesindeki kasların çalıştırılmasıdır. Kalça bölgesindeki kaslar çalıştırıldıkça kalçalar daha sıkı ve şekilli hale gelmektedir. Kalça bölgesindeki kasları yere sırt üstü uzanarak kalçayı 10 kez yukarı kaldırıp indirerek çok fazla çalıştırmış olursunuz. On kez indirilip kaldırma hareketinden sonra kalçanızı yukarıdayken on saniye kadar tutun ve bu şekilde dört tekrar yapın. Biçimli kalçalara nasıl sahip olacağınızı merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız. İçinde bulunduğumuz yaz aylarında en çok yapılan yüzme faaliyeti de kalçaları güzelleştiren, biçimlendiren ve dolgunlaştıran bir etkinliktir.

Güzel kalçalara sahip olmak için yürüyüş yapmalı veya bisiklete binmeniz yeterli olacaktır. Dolgun kalçalara sahip olmak için de yukarıdaki hareketler ve bisiklete binme, yürüme gibi aktiviteler yapılmalıdır. Geniş kalçalara sahip olmak için de bunlara ilave olarak hareketli bir yaşam tarzını benimsemeniz yeterli olacaktır. Kalçalara yapılan masajın da güzel kalçalara sahip olmak isteyenlere yardımcı olduğu bilinmektedir. Güzel ve şekilli kalçalara sahip olma adına yapacağınız bu faaliyetler sonucunda elde edeceğiniz güzellik sayesinde giydiğiniz etek, pantolon ve şortlar size çok yakışacaktır.

Ayrıca bu egzersizleri yapmalısınız.

Hakkında admin

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danısmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunu olup şuanda "Klinik Psikoloji" Yüksek Lisans Programına devam etmekteyim. Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Sektörde çeşitli deneyimlerim oldu.Uzun yıllardır PdrGünlüğü Sitesinin Editörlüğü yapmaktayım.Temel mesleki amacım Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanına katkı sağlamaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>